TinyWeatherForecastGermanyM.../README_cz.md

12 KiB

Drobná předpověď počasí Německo

Předpověď počasí s widgety až na 10 dní na základě otevřených dat z Deutscher Wetterdienst (DWD).

Snímky obrazovky

Screenshot #1 Screenshot #2 Screenshot #3

Jak získat aplikaci

Aplikace Tiny Weather Forecast Germany je k dispozici v hlavním úložišti F-Droid. Stáhnout si ji můžete zde:

Získat na F-Droid

Alternativní zdroje:

Binární sestavení můžete získat zde: https://kaffeemitkoffein.de/nextcloud/index.php/s/qqao88LzSQ4rTeg

Nebo z vlastního repozitáře fdroid od vývojáře: https://kaffeemitkoffein.de/fdroid.

Uživatelská sestavení pro testování získáte zde: https://kaffeemitkoffein.de/nextcloud/index.php/s/4SXHaLxLSmFd8Ri.

Upozorňujeme, že zde odkazovaná sestavení nejsou podepsána klíčem fdroid, takže před jejich instalací musíte v podstatě odinstalovat verze fdroid a naopak.

Licence

Copyright (c) 2020, 2021 Pawel Dube

This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.

Tiny Weather Forecast Germany is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.

You should have received a copy of the GNU General Public License along with Tiny Weather Forecast Germany. If not, see http://www.gnu.org/licenses/.

Kredity

Ikony Material Designu jsou chráněny autorskými právy (c) Google Inc. a jsou licencovány pod licencí Apache License Version 2.0.

Tato aplikace používá gradle a gradle wrapper, Copyright Gradle Inc, licencováno pod licencí Apache 2.0.

Zdroj dat: Zdroj dat: Deutscher Wetterdienst, přidány vlastní prvky, některá data. zprůměrována podle jednotlivých hodnot. Výstrahy před počasím jsou zkrácené. Zdroj geografických dat: Zdroj geoinformací: Deutscher Wetterdienst.

Tento program používá třídu WeatherSpec z Gadgetbridge, Copyright (C) 2016-2020 Andreas Shimokawa, Carsten Pfeiffer, Daniele Gobbetti, pod licencí GNU AFFRERO GENERAL PUBLIC LICENSE, verze 3, 19. listopadu 2007.

Tento program používá PNPOLY - Point Inclusion in Polygon Test by W. Randolph Franklin (WRF), Copyright (c) 1970-2003, Wm. Randolph Franklin.

Tento program používá třídu Astronomy, Copyright (C) 2010-2012, Helmut Lehmeyer, licencováno pod GNU General Public License verze 3.

Mapy PAT by Ian Macky http://ian.macky.net/pat.

Calculation of relative humidity from temperature and dew point is done using a simplified formula example from the DWD (Deutscher Wetterdienst), see https://www.dwd.de/DE/leistungen/met_verfahren_mosmix/faq/faq_mosmix_node.html.

Uses the Solarized Precision colors for machines and people theme, Copyright (c) 2011 Ethan Schoonover

Přispěvatelé:

 • Andreas Shimokawa (opravy chyb a podpora pro Gadgetbridge API)
 • Izzy (vylepšení metadat)
 • Janis Bitta (nová ikona aplikace)
 • Jonas Lochmann (.gitignore)
 • Marc Nause (vylepšení kódu, ukládání bitmap do mezipaměti)
 • eUgEntOptIc44 (francouzský překlad, opravy chyb, vylepšení javadocu, překlady tohoto souboru README.md)
 • arwanger (README.md)
 • maximilianovermeyer (oprava manipulace s geo-záměry)

Překlady:

 • Czech: eUgEntOptIc44, mondstern
 • Danish: eUgEntOptIc44, mondstern
 • Dutch: Allan Nordhøy, alternative_be, eUgEntOptIc44, jwildeboer, mondstern, Vistaus
 • English: Allan Nordhøy
 • French: Allan Nordhøy, eUgEntOptIc44, J. Lavoie, Jean-Luc Tibaux, lejun, mondstern
 • Finnish: eUgEntOptIc44, mondstern
 • German: Aircan, Allan Nordhøy, buhtz, eUgEntOptIc44, Hexagon, Hiajen, J. Lavoie, mondstern, silmaril, w4ts0n
 • Hungarian: eUgEntOptIc44, Gőz Barnabás
 • Indonesian: Linerly
 • Italian: mondstern, eUgEntOptIc44
 • Irish: mondstern
 • Norwegian Bokmål: Allan Nordhøy, eUgEntOptIc44, mondstern
 • Polish: eUgEntOptIc44, Eryk Michalak, ewm, mondstern
 • Russian: Wirdi51
 • Spanish: eUgEntOptIc44, hegondev
 • Swedish: tygyh
 • Ukrainian: eUgEntOptIc44, Andrij Mizyk

Zapojte se do Tiny Weather Forecast Germany a pomozte ji přeložit do více jazyků nebo dokončit stávající překlady.

Ochrana osobních údajů

Prohlášení o ochraně osobních údajů naleznete na adrese zde.

Koncepce

Myšlenkou je vytvořit jednoduchou, nenáročnou a lehkou aplikaci pro předpověď počasí se zaměřením na widgety na domovské obrazovce, která využívá otevřená data z Deutscher Wetterdienst (DWD) a která nesleduje uživatele.

Oprávnění

Aplikace používá následující oprávnění:

 • Internet: potřebné k získání dat předpovědi z DWD.
 • Přístup ke stavu sítě: dotaz na stav sítě před získáním dat.
 • Služba na popředí: služba na popředí se používá ke spolehlivému získání dat předpovědi. Služba neběží neustále, ale pouze tehdy, když je třeba provést aktualizaci předpovědi počasí z DWD, a běží, dokud není dokončena.
 • Přijímání dokončeného spuštění: aplikace potřebuje vědět o restartu, aby mohla znovu spustit pravidelné kontroly, zda je třeba provést aktualizaci, aktualizovat widgety a odesílat data do Gadgetbridge, pokud je to povoleno.
 • Přístup k jemné poloze: slouží k určení nejbližších senzorů deep L k vaší poloze. Toto oprávnění nemusí být uděleno, pokud se tato funkce nepoužívá nebo pokud se vyhledávání provádí na základě ručně zadaných zeměpisných souřadnic.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Pro místa v jiném časovém pásmu se ikony dne a noci zdají být nesprávné.

Aplikace vždy zobrazuje datum a čas vašeho zařízení (a lokality). Příklad: Nacházíte se v Berlíně a vybrali jste čas pro Kubu. Aplikace zobrazí počasí na Kubě v odpovídajícím berlínském čase a použije ikony dne/noci odpovídající berlínskému času. Po cestě na Kubu a přepnutí zařízení na místní čas na Kubě bude aplikace zobrazovat počasí na Kubě podle kubánského času.

Jak číst widget?

Ikona widgetu, popis počasí a aktuální teplota odkazují na předpověď počasí, kterou lze očekávat do příští celé hodiny. Nejnižší a nejvyšší teploty odkazují na hodnoty, které lze očekávat od této chvíle do půlnoci.

Při zobrazení více dnů (tučný widget, velký widget) se minimální a maximální hodnoty a symbol počasí vztahují k celému dni.

*Co znamenají symboly v hlavní aplikaci?

Použité symboly: ikona pro srážky Srážky ikona pro mraky Mraky ikona pro bouřku Bouřka ikona pro krupobití Krupobití ikona pro mrznoucí déšť mrznoucí déšť ikona pro mlhu mlha ikona pro drizzle Drizzle ikona pro směr větru Směr větru

Moje widgety se neaktualizují (pokud neotevřu aplikaci).

Widgety se aktualizují každých 15-30 minut. Pokud se tak neděje vůbec nebo jen při otevření aplikace, pak máte pravděpodobně zařízení, které upřednostňuje výdrž baterie před správnou funkčností. Pravděpodobně nějaká takzvaná funkce pro úsporu baterie zabíjí součásti aplikace a přerušuje aktualizace. Podívejte se na tuto stránku a zjistěte, zda takové zařízení vlastníte a co s tím můžete dělat.

*Jak často aplikace aktualizuje předpověď počasí?

Deutscher Wetterdienst aktualizuje data předpovědi, která se používají, každých 6 hodin. Proto nemá smysl stahovat data o počasí z rozhraní DWD API častěji. Ruční aktualizace dat vyvolaná výběrem uživatele v hlavní aplikaci však vždy vynutí aktualizaci dat předpovědi. Data předpovědi pokrývají následujících deset dní. Je tedy docela dobře možné prezentovat předpověď počasí po určitou dobu bez dotazování na nová data.

Jak často se aplikace GadgetBridge aktualizuje (když je tato funkce povolena)?

Když je podpora GadgetBridge povolena, aplikace bude v nejlepším případě aktualizovat GadgetBridge každých 30 minut pomocí již existujících dat předpovědi, což znamená, že rozhraní DWD API nebude kvůli tomu voláno. Na zařízeních s API 23 nebo vyšším však k takovým aktualizacím nemusí docházet tak pravidelně, když zařízení přejde do režimu doze, ale měly by se spouštět v takzvaném "okně údržby", a těžko říci, co to skutečně znamená v časových mantinelech. V závislosti na zařízení a/nebo ROM to bude pravděpodobně znamenat velmi různé věci.

Pokud se setkáte s problémy s neaktualizací widgetu GadgetBridge, může pomoci umístění widgetu na domovskou obrazovku, protože widget se bude snažit aktualizovat také GadgetBridge pokaždé, když systém aktualizuje samotný widget.

Proč se srážky zobrazují v kg/m² místo v cm?

Protože DWD poskytuje tyto údaje tímto způsobem. To nelze změnit. Vezměte prosím v úvahu, že tato jednotka je přesnější, pokud jde o množství krup a sněhu.

Proč aplikace nezobrazuje východ a západ slunce?

Východ a západ slunce nelze spolehlivě vypočítat pomocí vzorců používaných pro zeměpisné šířky < -65° a > 65°. V takovém případě je tato funkce vypnutá.

Proč aplikace zobrazuje určitou ikonu počasí (a ne jinou)?

Ikony označují významné povětrnostní podmínky. Smyslem je zobrazit nejdůležitější (významné) povětrnostní podmínky, které můžete v daném časovém období očekávat. Například bouřky mají vyšší prioritu než déšť a déšť/mlha mají vyšší prioritu než oblačnost. Pokud je pravděpodobné, že takový významný stav počasí nastane, bude upřednostněn před ostatními.

Povětrnostní podmínky obvykle vypočítává DWD. Pokud není podmínka počasí v předpovědních datech k dispozici, aplikace se ji pokusí vypočítat z jiných položek. Pokud vás zajímá, jak tato aplikace v tomto případě počítá ikony, podívejte se do zdrojového kódu zde.

Prahové hodnoty pro významné povětrnostní podmínky jsou subjektivní a možná diskutabilní, ale povětrnostní podmínky vypočítané pomocí DWD mají přednost a vždy zůstávají nezměněny, pokud jsou k dispozici. Pokud vás zajímají priority, podívejte se na tento dokument DWD.

Příspěvek

Zanechávejte prosím komentáře, hlášení chyb, problémy a požadavky na funkce v úložišti aplikací na codeberg.org:

https://codeberg.org/Starfish/TinyWeatherForecastGermany

Případně se můžete obrátit na Pawela Dubeho (Starfish) s návrhy a hlášeními chyb e-mailem (pokud možno v angličtině): weather (at) kaffeemitkoffein.de